Hjulsats
Artikelnummer: PSS1000283
För adlatus 300 och 600
2 fasta hjul och 2 svängbara hjul med bromsar
Hjulsats
Artikelnummer: PSS1000283
För adlatus 300 och 600
2 fasta hjul och 2 svängbara hjul med bromsar
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 4 340,00 kr5 425,00 kr.3 689,00 kr4 611,25 krDet nuvarande priset är: 3 689,00 kr4 611,25 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Rullersats, max. belastning 600 kg, Ø100 mm
- 2 fasta länkhjul, 2 länkhjul med broms
- För mobil utrustning i arbetsbänkarna i serien adlatus 300 och arbetsbänkarna i serien adlatus 600.
- Även lämplig för eftermontering.
- Rulldiameter 100 mm, totalhöjd 125 mm, löpyta av termoplastiskt gummi (grå, sprulos, 85° Shore), hjulhus av polypropylen.
- Observera: Arbetshöjden ökar med rullsatsens höjd (höjd 125 mm), ytlasten förblir oförändrad på max. 300 kg (för arbetsbänkar) eller 600 kg (för arbetsbänkar).
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
.
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000283 |
|---|---|
| EAN | 4040376332271 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Verkstadstillbehör |
| Produktmodell | Adlatus 300/600 |
| Höjd | 125 mm |
| Djup | 30 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Vikt | 3 kg |
| Höjdjustering | Nej |
| Färg | RAL7035 |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)


