Arbetsbänk
Artikelnummer: PSS1000413
Bänkskiva i massiv bok, 4 lådor
B2500 x D700 x H890 mm
Arbetsbänk
Artikelnummer: PSS1000413
Bänkskiva i massiv bok, 4 lådor
B2500 x D700 x H890 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 20 765,00 kr25 956,25 kr.17 651,00 kr22 063,75 krDet nuvarande priset är: 17 651,00 kr22 063,75 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Arbetsbänk Serie 7000 – Modell 7510
- B2500 x T700 x H890 mm
- Bänkskiva av massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar av bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systemstomme, B2500 x T650 x H850 mm.
- Par ramfötter av C-profilstål (70x50x2 mm) inkl. djupstagning (över- och undersida). Ramfötter med bred stödyta (120 mm) upptill och med möjlighet till golvförankring nedtill genom perforerade fotplattor och underkonstruktion av konturplåt.
- 1 Underkonstruktion-Container höger, B580 x T650 x H800 mm, med följande klassificering:
- 4 x Lådstorlek-L 3xH150, 1xH270 mm.
- Lådstorlek-L (invändigt B490 x D560 mm, lastkapacitet100 kg). Rullagrade skenor med delutdrag (90 % utdrag) med självspårande och återgångsskyddande anordning. Lådans användbara höjd motsvarar fronthöjden minus hyllplanets höjd. 15 mm. Lådfacket är helt stängt för optimal anpassning till lådindelningar.
- Gripskena ErgoScript®: stålplåt med aluminiumfärgat överdrag och integrerat transparent lock (inkl. märkningsband).
- Centrallåsning (cylinderlås med 2 nycklar).
- Pulverlackering
- Ytan belastas max. 1000 kg
- Pulverlackering. 1000 kg
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000413 |
|---|---|
| EAN | 4040376144430 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Arbetsbänk 7000 |
| Höjd | 890 mm |
| Djup | 700 mm |
| Bredd | 2500 mm |
| Vikt | 121 kg |
| Höjdjustering | Nej |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Antal lådor | 4 |
| Lådans dimension | B490 x T560 mm |
| Lådans lastkapacitet | 100 kg |
| Lådans utdragningsguide | Delvis utdrag 90% |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1000 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)







