Arbetsbänk sänkbar
Artikelnummer: PSS1000506
Bänkskiva i massiv bok och stålhylla, 4 lådor
B1250 x D700 x H880 mm
Arbetsbänk sänkbar
Artikelnummer: PSS1000506
Bänkskiva i massiv bok och stålhylla, 4 lådor
B1250 x D700 x H880 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 22 420,00 kr28 025,00 kr.19 057,00 kr23 821,25 krDet nuvarande priset är: 19 057,00 kr23 821,25 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Sänkbar arbetsbänk 8000 – Modell 8162
- B1250 x T700 x H880 mm
- Bänkskiva i massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar i bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systemstomme, B1245 x T650 x H840 mm.
- 4-benad svetsad ram med två par ramben av profilerade stålrör (45x45x2 mm) inkl. djupavstivning (upptill och nedtill). Ramfötter Nedan med gavelelement inkl. halkskydd för säker uppställning. Underbyggt chassi med excenterspak (höger). Excenterspaken kan endast manövreras upp till en maxlast på 300 kg. Chassit kan fällas in och fällas ut med excenterspaken. Chassi med 2 fasta och 2 länkhjul (hjuldiameter 100 mm, totalhöjd 125 mm, slitbana av termoplastiskt gummi (märks inte, 85 ° shore), hjulcentrum av polypropylen). Fasta hjul är monterade på vänster sida, länkhjul på dplattans fästanordning). Hylla under (djup 650 mm i linje med systembasen bak, hyllhöjd 620 mm).
- Båghandtag/skjuthandtag (medföljer löst)
- 1 underbyggnadsbehållare höger, B580 x D650 x H620 mm, med följande indelning:
- 4 x Lådstorlek-L 2xH120, 2xH150 mm.
- Lådstorlek-L (insida B490 x D560 mm, lastkapacitet100 kg). Rullagrade skenor med delutdrag (90 % utdrag) med självspårande och återgångsskyddande anordning. Lådans användbara höjd motsvarar fronthöjden minus hyllplanets höjd. 15 mm. Lådfacket är helt stängt för optimal anpassning till lådindelningar.
- Gripskena ErgoScript®: stålplåt med aluminiumfärgad yta och integrerat transparent lock (inkl. märkningsremsor).
- Centrallåsning (cylinderlås med 2 nycklar).
- Pulverlackering
- Ytan belastas med max. 1.250 kg (eller max. 450 kg med förlängt chassi)
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000506 |
|---|---|
| EAN | 4040376992147 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Sänkbar arbetsbänk 8000 |
| Höjd | 880 mm |
| Djup | 700 mm |
| Bredd | 1250 mm |
| Vikt | 117 kg |
| Höjdjustering | Nej |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Antal lådor | 4 |
| Lådans dimension | B490 x T560 mm |
| Lådans lastkapacitet | 100 kg |
| Lådans utdragningsguide | Delvis utdrag 90% |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1250 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)










