Modulsystem för arbetsbänk – komplett uppsättning -02
Artikelnummer: PSS1000536
B2000 x D350 x H1130 mm
Modulsystem för arbetsbänk – komplett uppsättning -02
Artikelnummer: PSS1000536
B2000 x D350 x H1130 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 11 760,00 kr14 700,00 kr.9 996,00 kr12 495,00 krDet nuvarande priset är: 9 996,00 kr12 495,00 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Systemstruktur – komplett uppsättning 02
- för produktbredd 2000 mm
- 1 x infästningssats (tvärbalk) med 2 systemstöd (ger systembredd 1×2000 mm).
- 2 x perforerad plåt B1915 x H450 mm med 4-kantig systemperforering (perforering 10×10 mm, avstånd hål centrum-hål centrum 38 mm) för att rymma tillbehör till perforerad plåt.
- 1 x Lutningsbar hylla i metall B1915 x D300 mm; står upp på alla sidor.
- 1 x Stödskena B1915 mm för förvaringskärl med öppen front (öppen krokkant krävs på baksidan av förvaringskärlen med öppen front) och/eller energistång.
- 1 x Hållare för plattskärm med monteringsadapter för perforerad plåt (VESA MIS-D 75/100).
- Installationshöjden för tilläggselementen kan justeras inom systemstöden.
- Fästsatsen (tvärstång) fästs på systembasen på baksidan under bänkskivan. de 2 systemstöden (aluminiumprofil 40×40 mm) skruvas fast på en systemstöden skruvas fast på fästsatsen (tvärstång) (höjdjusterbar) och löper uppåt bakom bänkskivan så att hela bänkskivans djup förblir fritt (ingen skruvning i bänkskivan). Systemstöden har ett profilspår på alla 4 sidor så att de kan användas från alla sidor.
- De 2 systemstöden skruvas fast på vänster och höger utsida, så att 1 systempanel skapas i systembredden 2000 mm. Användbar höjd 1130 (från bänkskivans överkant).
- Passar för: Arbetsbord serie Perry och Tom, Arbetsbänkar serie 900, Arbetsbänkar serie 8000, Arbetsbänkar serie 7000, Mobila arbetsbänkar serie 8000, Arbetsbänkar med vagn serie 8000, Lådskåp serie 7000, Monteringsvagnar serie 7000, ElHöjdjusterbara arbetsstationer serie Adlatus 300 och 600.
- Montering på: Systemunderrede
- Inklusive: Fästelement (Systemtillbehör)
- Total lastkapacitet max. 100 kg
- Max. belastning 30 kg per påbyggnadselement
- Leverans delvis monterad
- Pulverlackering
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000536 |
|---|---|
| EAN | 4040376478436 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Verkstadstillbehör |
| Produktmodell | Modulsystem 02 |
| Höjd | 1130 mm |
| Djup | 350 mm |
| Bredd | 2000 mm |
| Vikt | 63 kg |
| Höjdjustering | Nej |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 100 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Delvis monterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)




