Arbetsbänk
Artikelnummer: PSS1000418
Bänkskiva i massiv bok, 4 lådor och skruvstädsfack
B2000 x D900 x H890 mm
Arbetsbänk
Artikelnummer: PSS1000418
Bänkskiva i massiv bok, 4 lådor och skruvstädsfack
B2000 x D900 x H890 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 35 475,00 kr44 343,75 kr.30 154,00 kr37 692,50 krDet nuvarande priset är: 30 154,00 kr37 692,50 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Arbetsbänk Serie 7000 – Modell 7510
- B2000 x T900 x H890 mm
- Bänkskiva av massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar av bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % från egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systembotten, B2000 x T850 x H850 mm.
- Underbyggnadscontainer med botten av kvalitetsplåt.
- 1 Underbyggnadscontainer vänster: B330 x T650 x H800 mm, med följande klassificering:
- 1 x Skjutdörr, bakom 1xVice (käftbredd 120 mm) med fällbar lyft.
- 1 Underkonstruktion-Container höger, B580 x T650 x H800 mm, med följande klassificering:
- 4 x Lådstorlek-L 3xH150, 1xH270 mm.
- Lådstorlek-L (insida W490 x D560 mm, lastkapacitet100 kg). Rullagrade skenor med delutdrag (90 % utdrag) med självspårande och återgångsskyddande anordning. Lådans användbara höjd motsvarar fronthöjden minus hyllplanets höjd. 15 mm. Lådfacket är helt stängt för optimal anpassning till lådindelningar.
- Kontinuerlig greppskena ErgoScript®: stålplåt med aluminiumfärgat överdrag och integrerat transparent lock (inkl. märkningsband).
- Centrallåsning (cylinderlås med 2 nycklar).
- Växel: Skruvstycket är smidd av det bästa kvalitetsstålet i blocken, härdat och anses vara okrossbart. Justerbara styrskenor garanterar alltid ren gång. MDS gör det möjligt att snabbt ta bort spindelnyckeln (även kallad roterande växel) för att använda alla ½” – ebel kallade) för att använda perdes alla verktyg ½” – fyrkant som ett drivverktyg. Det extra stora, rent härdade städet kan med fördel användas för mindre rikt- och uppställningsarbeten.
- Jackbredd 120 mm, Spännvidd 82,5 mm, Spännvidd 146 mm, Städsstorlek 75 x 75 mm, Totallängd 365 mm, Fotdiameter 150 mm.
- Fällbar lyft: Skruvstycket fälls snabbt och enkelt in under arbetsbänken med hjälp av fällliften. Den integrerade höjdjusteringsanordningen, som gör att skruvstycket kan vridas och justeras i höjdled, säkerställer ergonomiskt arbete.
- Pulverlackering
- Ytan belastas max. 1000 kg
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000418 |
|---|---|
| EAN | 4040376098672 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Arbetsbänk 7000 |
| Höjd | 890 mm |
| Djup | 900 mm |
| Bredd | 2000 mm |
| Vikt | 15,4 kg |
| Höjdjustering | Nej |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Antal lådor | 4 |
| Lådans dimension | B490 x T560 mm |
| Lådans lastkapacitet | 100 kg |
| Lådans utdragningsguide | Delvis utdrag 90% |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1000 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)








