Arbetsbänk justerbar
Artikelnummer: PSS1000324
Bänkskiva och hylla i massiv bok, 1 låda
B2000 x D900 x H840-1040 mm
Arbetsbänk justerbar
Artikelnummer: PSS1000324
Bänkskiva och hylla i massiv bok, 1 låda
B2000 x D900 x H840-1040 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 16 775,00 kr20 968,75 kr.14 259,00 kr17 823,75 krDet nuvarande priset är: 14 259,00 kr17 823,75 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Arbetsbänk Serie 8000 – Modell 8001
- B2000 x T900 x H840-1040 mm
- Bänkskiva av massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar av bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systemunderrede, B1995 x D850 x H800-1000 mm.
- 4-fots svetsad ram med två par ramfötter av profilstålrör (45x45x2 mm) inkl. djupstag (upptill och nedtill). Ramfötter nedtill med integrerad höjdjustering/höjdanpassning stålrör (40x40x2 mm) med perforerat galler (20 mm) och gavelelement inkl. nivåutjämning och halkskydd för säker ställning. C-profilerade tvärstag (40x40x2 mm) upptill under bänkskivan (fram, bak) och nedtill (i mitten under hyllan). Ramfötterna är förberedda för att acceptera/återmontera en uppsättning hjul.
- 1 underbänkslåda, höger, B520 x D650 x H175 mm, med följande fack:
- 1 x Låda storlek-L 1xH150 mm.
- Låda storlek-L (invändigt B490 x D560 mm, lastkapacitet 50 kg). Lådans användbara höjd motsvarar fronthöjden minus 15 mm. Lådor med rullager (90 % utdrag).
- Kontinuerlig greppskena ErgoScript®: stålplåt med aluminiumfärgat överdrag och integrerad transparent lucka (inkl. etikettremsor).
- Pinncylinderlås med 2 nycklar.
- Hyllplan i massiv bok (djup 757 mm, tjocklek 25 mm, hyllhöjd 595 mm).
- Pulverlack
- Ytbelastning max. 1 250 kg
- Hyllplan i massiv bok. 1.250 kg
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000324 |
|---|---|
| EAN | 4040376018335 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Arbetsbänk 8000 |
| Höjd | 840-1040 mm |
| Djup | 900 mm |
| Bredd | 2000 mm |
| Vikt | 128 kg |
| Höjdjustering | Ja |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Antal lådor | 1 |
| Lådans dimension | B490 x T560 mm |
| Lådans lastkapacitet | 50 kg |
| Lådans utdragningsguide | Delvis utdrag 90% |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1250 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)








