Arbetsbänk justerbar
Artikelnummer: PSS1000325
Bänkskiva och hylla i massiv bok, 1 låda
B2500 x D700 x H840-1040 mm
Arbetsbänk justerbar
Artikelnummer: PSS1000325
Bänkskiva och hylla i massiv bok, 1 låda
B2500 x D700 x H840-1040 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 22 300,00 kr27 875,00 kr.18 955,00 kr23 693,75 krDet nuvarande priset är: 18 955,00 kr23 693,75 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Arbetsbänk Serie 8000 – Modell 8001
- B2500 x T700 x H840-1040 mm
- Bänkskiva av massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar av bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % från egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systemunderrede, B2445 x D650 x H800-1000 mm.
- 6-fots svetsad ram med tre par ramfötter av profilstålrör (45x45x2 mm) inkl. djupstag (upptill och nedtill). Ramfötter i botten med integrerad höjdjustering/höjdjustering av stålrör (40x40x2 mm) med hålraster (20 mm) och ändelement inkl. nivåutjämning och halkskydd för säker ställning. C-profil tvärbalkar (40x40x2 mm) upptill under bänkskivan (fram, bak) och nedtill (i mitten under hyllan). Ramfötterna är förberedda för att acceptera/återmontera en uppsättning länkhjul.
- 2 underbyggnadslådor, W520 x D650 x H175 mm, med följande indelning:
- Fält vänster Utrustning höger:1 x Låda storlek-L 1xH150 mm.
- Fält höger Utrustning höger:1 x Låda storlek-L 1xH150 mm.
- Låda storlek-L (insida W490 x D560 mm, lastkapacitet 50 kg). Lådans användbara höjd motsvarar fronthöjden minus 15 mm. Lådor med rullager (90 % utdrag).
- Kontinuerlig greppskena ErgoScript®: stålplåt med aluminiumfärgat överdrag och integrerat transparent lock (inkl. etikettremsor).
- Pinncylinderlås med 2 nycklar.
- Hyllplan i massiv bok (djup 557 mm, tjocklek 25 mm, hyllhöjd 595 mm).
- Pulverlack
- Ytan belastas med max. 1.250 kg
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000325 |
|---|---|
| EAN | 4040376065544 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Arbetsbänk 8000 |
| Höjd | 840-1040 mm |
| Djup | 700 mm |
| Bredd | 2500 mm |
| Vikt | 146 kg |
| Höjdjustering | Ja |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Antal lådor | 2 |
| Lådans dimension | B490 x T560 mm |
| Lådans lastkapacitet | 50 kg |
| Lådans utdragningsguide | Delvis utdrag 90% |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1250 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)








