Arbetsbänk justerbar
Artikelnummer: PSS1000332
Bänkskiva i massiv bok, 1 låda och 1 dörr
B2000 x D900 x H840-1040 mm
Arbetsbänk justerbar
Artikelnummer: PSS1000332
Bänkskiva i massiv bok, 1 låda och 1 dörr
B2000 x D900 x H840-1040 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 17 825,00 kr22 281,25 kr.15 152,00 kr18 940,00 krDet nuvarande priset är: 15 152,00 kr18 940,00 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Arbetsbänk Serie 8000 – Modell 8152
- B2000 x T900 x H840-1040 mm
- Bänkskiva av massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar av bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systemunderrede, B1995 x D850 x H800-1000 mm.
- 4-fots svetsad ram med två par ramfötter av profilstålrör (45x45x2 mm) inkl. djupstagning (upptill och nedtill). Ramfötter nedtill med integrerad höjdjustering/höjdanpassning stålrör (40x40x2 mm) med perforerat galler (20 mm) och gavelelement inkl. nivåutjämning och halkskydd för säker ställning. C-profilerade tvärstag (40x40x2 mm) upptill under bänkskivan (fram, bak) och nedtill (bak). Ramfötterna är förberedda för montering/ombyggnad av en uppsättning hjul.
- 1 underbyggnadscontainer höger, B580 x D650 x H620 mm, med följande indelning:
- 1 x Lådstorlek-L 1xH180 mm, 1 x Slagdörrstorlek-L 1xH360 mm.
- Lådstorlek L (invändigt B490 x D560 mm, lastkapacitet 100 kg). Lådans användbara höjd motsvarar fronthöjden minus 15 mm. Delutdragslådor på rullager (90 % utdrag) med självstängande och återgångssäkring.
- Vindgångjärn, öppningsbredd 180.
- Greppskena ErgoScript®: stålplåt med aluminiumfärgat överdrag och integrerat transparent lock (inkl. märkningsband).
- Centrallåsning (cylinderlås med 2 nycklar).
- Pulverlack
- Ytbelastning max. 1 250 kg
- Skyddstäckning. 1.250 kg
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000332 |
|---|---|
| EAN | 4040376265463 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Arbetsbänk 8000 |
| Höjd | 840-1040 mm |
| Djup | 900 mm |
| Bredd | 2000 mm |
| Vikt | 122 kg |
| Höjdjustering | Ja |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Antal lådor | 1 |
| Lådans dimension | B490 x T560 mm |
| Lådans lastkapacitet | 100 kg |
| Lådans utdragningsguide | Delvis utdrag 90% |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1250 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)










