Arbetsbänk justerbar
Artikelnummer: PSS1000371
Bänkskiva i massiv bok, 6 lådor och 2 dörrar
B2500 x D700 x H840-1040 mm
Arbetsbänk justerbar
Artikelnummer: PSS1000371
Bänkskiva i massiv bok, 6 lådor och 2 dörrar
B2500 x D700 x H840-1040 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 32 940,00 kr41 175,00 kr.27 999,00 kr34 998,75 krDet nuvarande priset är: 27 999,00 kr34 998,75 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Arbetsbänk Serie 8000 – Modell 8468
- B2500 x T700 x H840-1040 mm
- Bänkskiva av massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar av bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systemstomme, B2425 x T650 x H800-1000 mm.
- 6-fots svetsad ram med tre par ramfötter av profilerade stålrör (45x45x2 mm) inkl. djupstagning (upptill och nedtill). Ramfötter i botten med integrerad höjdjustering/höjdjustering med hjälp av profilstålrör (40x40x2 mm) med ändelement inkl. nivåutjämning och halkskydd för säker ställning. Ramfötterna är förberedda för montering/ombyggnad av en uppsättning hjul.
- 2 Container med dubbel underkonstruktion, B1145 x D650 x H620 mm; med följande indelning:
- Fält vänster Utrustning vänster: 3 x Lådor storlek-L 3xH180 mm
- höger: 1 x WingDoor storlek-L 1xH540 mm (bakom 1xhylla-L (höjdjusterbar).
- Fält höger Utrustning vänster: 3 x Lådstorlek-L 3xH180 mm
- höger: 1 x WingDoor storlek-L 1xH540 mm (bakom 1xhylla-L (höjdjusterbar).
- Lådstorlek L (invändigt B490 x D560 mm, lastkapacitet 100 kg). Lådans användbara höjd motsvarar fronthöjden minus 15 mm. Delutdragslådor på rullager (90 % utdrag) med självstängande och återgångssäkring.
- Vindgångjärn, öppningsbredd 180.
- Greppskena ErgoScript®: stålplåt med aluminiumfärgat överdrag och integrerat transparent lock (inkl. märkningsband).
- Centrallåsning (cylinderlås med 2 nycklar).
- Pulverlack
- Ytbelastning max. 1 250 kg
- Skyddstäckning. 1.250 kg
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000371 |
|---|---|
| EAN | 4040376065858 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Arbetsbänk 8000 |
| Höjd | 840-1040 mm |
| Djup | 700 mm |
| Bredd | 2500 mm |
| Vikt | 219 kg |
| Höjdjustering | Ja |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Antal lådor | 6 |
| Lådans dimension | B490 x T560 mm |
| Lådans lastkapacitet | 100 kg |
| Lådans utdragningsguide | Delvis utdrag 90% |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1250 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)










