Arbetsbänk sänkbar
Artikelnummer: PSS1000524
Bänkskiva i massiv bok, 7 lådor
B1500 x D700 x H880 mm
Arbetsbänk sänkbar
Artikelnummer: PSS1000524
Bänkskiva i massiv bok, 7 lådor
B1500 x D700 x H880 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 28 885,00 kr36 106,25 kr.24 553,00 kr30 691,25 krDet nuvarande priset är: 24 553,00 kr30 691,25 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Sänkbar arbetsbänk 8000 – Modell 8921
- B1500 x T700 x H920 mm
- Bänkskiva av massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar av bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systemstomme, B1235 x T650 x H880 mm.
- 4-benad svetsad ram med två par ramben av profilerade stålrör (45x45x2 mm) inkl. djupavstivning (upptill och nedtill). Ramfötter Nedan med gavelelement inkl. halkskydd för säker uppställning. Underbyggt chassi med excenterspak (höger). Excenterspaken kan endast manövreras upp till en maxlast på 300 kg. Chassit kan fällas in och fällas ut med excenterspaken. Chassi med 2 fasta och 2 länkhjul (hjuldiameter 100 mm, totalhöjd 125 mm, slitbana av termoplastiskt gummi (märks inte, 85 ° shore), hjulcentrum av polypropylen). Fasta hjul är monterade på vänster sida, länkhjul på dplattans fäste).
- Båghandtag/tryckhandtag (medföljer löst).
- 1 container med tre underkonstruktioner, B1145 x T650 x H620 mm, med följande klassificering:
- Oben: 1 x Lådstorlek-XXL 1xH180 mm
- Lådstorlek XXL (insida B1055 x D560 mm, lastkapacitet 50 kg). Den användbara höjden på lådan motsvarar fronthöjden minus hyllans höjd. 15 mm. Delutdragslådor på rullager (90 % utdrag) med självstängande och återgångssäkring, samt individuell utdragssäkring.
- Nere till vänster: 2 x Lådstorlek-L 2xH180 mm
- Nere till höger: 4 x Lådstorlek-L 4xH90 mm.
- Lådstorlek-L (invändigt B490 x D560 mm, lastkapacitet100 kg). Delutdragslöpare på rullager (90 % utdrag) med självspårande och återgångsskyddande anordning.
- Greppskena ErgoScript®: stålplåt med aluminiumfärgat överdrag och integrerad transparent lucka (inkl. märkningsband).
- Centrallåsning (cylinderlås med 2 nycklar).
- Pulverlack
- Ytan belastas med max. 1.250 kg (eller max. 450 kg med förlängt chassi)
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000524 |
|---|---|
| EAN | 4040376084163 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Sänkbar arbetsbänk 8000 |
| Höjd | 920 mm |
| Djup | 700 mm |
| Bredd | 1500 mm |
| Vikt | 188 kg |
| Höjdjustering | Nej |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Antal lådor | 7 |
| Lådans dimension | B490/680 x T560 mm |
| Lådans lastkapacitet | 100/50 kg |
| Lådans utdragningsguide | Delvis utdrag 90% |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1250 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)










