Arbetsbänk sänkbar
Artikelnummer: PSS1000525
Bänkskiva i massiv bok, 5 lådor och 1 dörr
B1250 x D700 x H880 mm
Arbetsbänk sänkbar
Artikelnummer: PSS1000525
Bänkskiva i massiv bok, 5 lådor och 1 dörr
B1250 x D700 x H880 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 26 655,00 kr33 318,75 kr.22 657,00 kr28 321,25 krDet nuvarande priset är: 22 657,00 kr28 321,25 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Sänkbar arbetsbänk 8000 – Modell 8922
- B1250 x T700 x H920 mm
- Bänkskiva i massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar i bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systemstomme, B1235 x T650 x H880 mm.
- 4-benad svetsad ram med två par ramben av profilerade stålrör (45x45x2 mm) inkl. djupavstivning (upptill och nedtill). Ramfötter Nedan med gavelelement inkl. halkskydd för säker uppställning. Underbyggt chassi med excenterspak (höger). Excenterspaken kan endast manövreras upp till en maxlast på 300 kg. Chassit kan fällas in och fällas ut med excenterspaken. Chassi med 2 fasta och 2 länkhjul (hjuldiameter 100 mm, totalhöjd 125 mm, slitbana av termoplastiskt gummi (märks inte, 85 ° shore), hjulcentrum av polypropylen). Fasta hjul är monterade på vänster sida, länkhjul på dplattans fästanordning).
- Båghandtag/tryckhandtag (medföljer löst).
- 1 behållare med tre underkonstruktioner, B1145 x D650 x H620 mm, med följande indelning:
- Topp: 2 x Lådstorlek-XXL 1xH60, 1xH120 mm
- Lådstorlek-XXL (insida W1055 x D560 mm, lastkapacitet 50 kg).lådans användbara höjd motsvarar fronthöjden minus hyllplanets höjd. 15 mm. Delutdragslådor på rullager (90 % utdrag) med självstängande och återgångssäkring, samt individuell utdragssäkring.
- Botten vänster: 1 x WingDoor storlek-L 1xH360 mm
- Botten höger: 3 x Låda storlek-L 3xH120 mm.
- Låda storlek-L (invändigt B490 x D560 mm, lastkapacitet 100 kg).Delutdragslöpare på rullager (90 % utdrag) med självspårande och återgångsskyddande anordning.
- Greppskena ErgoScript®: stålplåt med aluminiumfärgat överdrag och integrerat transparent lock (inkl. märkningsband).
- Centrallåsning (cylinderlås med 2 nycklar).
- Pulverlack
- Ytan belastas med max. 1.250 kg (eller max. 450 kg med förlängt chassi)
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000525 |
|---|---|
| EAN | 4040376155269 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Sänkbar arbetsbänk 8000 |
| Höjd | 920 mm |
| Djup | 700 mm |
| Bredd | 1250 mm |
| Vikt | 177 kg |
| Höjdjustering | Nej |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Antal lådor | 5 |
| Lådans dimension | B490/680 x T560 mm |
| Lådans lastkapacitet | 100/50 kg |
| Lådans utdragningsguide | Delvis utdrag 90% |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1250 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)














