Arbetsbänk
Artikelnummer: PSS1000308
Bänkskiva i massiv bok
B2000 x D900 x H840 mm
Arbetsbänk
Artikelnummer: PSS1000308
Bänkskiva i massiv bok
B2000 x D900 x H840 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 11 515,00 kr14 393,75 kr.9 788,00 kr12 235,00 krDet nuvarande priset är: 9 788,00 kr12 235,00 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Arbetsbänk Serie 8000 – Modell 8000
- B2000 x T900 x H840 mm
- Bänkskiva av massiv bok, tjocklek 40 mm.
- Tvärbalkar av bok med fingerskarvlimning. Framkant med radie, övriga kanter fasade. Ytskydd med miljövänlig lackolja. Klassikern bland bänkskivor: elastisk, trycktålig, hållbar, naturlig, robust, vacker, slitstark, återanvändbar. 100 % egen produktion (från träd till bänkskiva) med råvara från hållbart och regionalt skogsbruk.
- Systemunderrede, B1995 x D850 x H800 mm.
- 4-benad svetsad ram med två par ramben av profilerade stålrör (45x45x2 mm) inkl. djupstagning (upptill och nedtill). Ramfötter i botten med ändelement inkl. halkskydd för säker uppställning. Tvärstag av C-profil (40x40x2 mm) upptill under bänkskivan (fram, bak) och nedtill (bak). Ramfötterna är förberedda för montering/ombyggnad av en höjdjustering och/eller en uppsättning hjul.
- Pulverlackering
- Ytbelastning max. 1.250 kg
- Levereras komplett monterad
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000308 |
|---|---|
| EAN | 4040376981943 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Arbetsbänk |
| Produktmodell | Arbetsbänk 8000 |
| Höjd | 840 mm |
| Djup | 900 mm |
| Bredd | 2000 mm |
| Vikt | 97 kg |
| Höjdjustering | Nej |
| Bänkskiva material | Bänkskiva i massiv bok |
| Bänkskiva tjocklek | 40 mm |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 1250 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Färdigmonterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)





