Grenställ CANTILEVER Startfack – 4 nivåer
Artikelnummer: PSS1000244
400 kg lastkapacitet per nivå
H2500 x L1000 x B700 mm
Grenställ CANTILEVER Startfack – 4 nivåer
Artikelnummer: PSS1000244
400 kg lastkapacitet per nivå
H2500 x L1000 x B700 mm
Spara 10% Det ursprungliga priset var: 13 995,00 kr17 493,75 kr.12 596,00 kr15 745,00 krDet nuvarande priset är: 12 596,00 kr15 745,00 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
Hitta grenställ CANTILEVER i följande miljöer: Verkstäder, lager, hangarer, butiker… Grenställ CANTILEVER tillåter lagring och organisering av olika långa laster såsom rör, stålprofiler eller brädor i olika konfigurationer. Hitta den konfiguration som bäst passar dina behov bland dess dimensioner, nå höjder på upp till 4500 mm, längder på upp till 1500 mm och ett djup på 1200 mm, med en maximal lastkapacitet på upp till 800 kg per arm. Ta kontroll över ditt lagringsutrymme med unika och skräddarsydda element som kan kopplas till den initiala enheten för att skapa modulära förvaringslängder sammansatta av olika fack. Bestående av 2 perforerade pelare vilande på en enkel eller dubbelsidig bas, med stag och armar, är grenställ CANTILEVER lösningen dedikerad till horisontell lagring av lätta och medelstora laster. Fördelar: • Idealisk för horisontell förvaring. • Flera tillbehör, såsom stopp och stödbalkar. • Enkel och snabb montering.
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000244 |
|---|---|
| EAN | 3612971204768 |
| Brand | Manorga |
| Produkttyp | Grenställ |
| Produktmodell | Cantilever |
| Höjd | 2500 mm |
| Längd | 1000 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Vikt | 165,33 kg |
| Komponenttyp | Start fack |
| Lastkapacitet per nivå | 400 kg |
| Material | Stål |
| Ytbehandling | Målad |
| Ram färg | RAL 7024 – Mörkgrå |
| Bärbalk färg | RAL 7024 – Mörkgrå |
| Garanti | 3 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)










