Kabelskydd höger hörn stycke
Artikelnummer: RR102661
5 st kabelkanaler med 45° vinkel
Korsningshastighet 5-10km/h
Kabelskydd höger hörn stycke
Artikelnummer: RR102661
5 st kabelkanaler med 45° vinkel
Korsningshastighet 5-10km/h
895,00 kr1 118,75 kr Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 2-5 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
Kabelskydd 5 kanalhörn höger stycke erbjuder optimalt skydd och sömlös modulär dragning för dina kablar.
Denna hörnbit är utformad med 45°-vinklar på höger och höger sida och säkerställer att kablarna skyddas mot skador, vilket gör den idealisk för evenemang, byggarbetsplatser och områden med mycket trafik. Det ljusgula locket fungerar som en synlig varning för att förhindra snubbelrisker, medan den robusta gummibasen ger hållbarhet. Kabelskydden är lätta att förankra i marken för permanenta installationer och är perfekta för att skydda dina kablar från gångtrafik och fordon med gummidäck. Observera att dessa kabelskydd inte är lämpliga för tunga industritransporter eller användning med traktorer.
Admiral kabelskydd har en solid gummibas med ett ljusgult hölje och finns med två, tre eller fem kanaler.
Teknisk data
| Artikelnummer | RR102661 |
|---|---|
| EAN | 7350168269218 |
| Brand | Safeguard |
| Produkttyp | Kabelskydd |
| Produktmodell | Kabelskydd |
| Höjd | 50 mm |
| Längd | 540 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Vikt | 5,9 kg |
| Tillämpningsområde | Inomhus & utomhus |
| Material | Gummi |
| Färg | Svart/Gul |
| Form | Trapets |
| Typ av montering | Bultning |
| Garanti | 2 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)








