Modulsystem för arbetsbänk – komplett uppsättning -05
Artikelnummer: PSS1000553
B2500 x D350 x H1130 mm
Modulsystem för arbetsbänk – komplett uppsättning -05
Artikelnummer: PSS1000553
B2500 x D350 x H1130 mm
Spara 15% Det ursprungliga priset var: 16 090,00 kr20 112,50 kr.13 677,00 kr17 096,25 krDet nuvarande priset är: 13 677,00 kr17 096,25 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
- Systemstruktur – komplett uppsättning 05
- för produktbredd 2500 mm
- 2 x fixeringssats (tvärbalkar) med 4 systemstöd (ger systembredd 2×1250 mm).
- 2 x lutningsbar metallhylla W1165 x D300 mm; upprättstående på alla sidor.
- 2 x Stödskena B1165 mm för förvaringsfack med öppen front (öppen hakkant krävs på baksidan av förvaringsfacken med öppen front) och/eller energistång.
- 2 x Perforerad plåt B1165 x H450 mm med 4-kantig systemperforering (perforering 10×10 mm, avstånd hål centrum-hål centrum 38 mm) för att rymma tillbehör för perforerad plåt.
- 1 x Hållare för plattskärm med monteringsadapter för perforerad plåt (VESA MIS-D 75/100).
- 1 x Hylla B1250 x D300 mm; melaminbelagd topp.
- Installationshöjden för tilläggselementen kan justeras inom systemstöden.
- Fästsatsen (tvärstång) är fäst vid systembasen på baksidan under bänkskivan. de 2 systemstöden (aluminiumprofil 40×40 mm) skruvas fast på en systemstöden skruvas fast på fästsatsen (tvärstång) (höjdjusterbar) och löper uppåt bakom bänkskivan så att hela bänkskivans djup förblir fritt (ingen skruvning i bänkskivan). Systemstöden har ett profilspår på alla 4 sidor så att de kan användas från alla sidor.
- De 4 systemstöden skruvas fast på vänster och höger utsida och i mitten, så att 2 systemfack med en systembredd på 1250 mm skapas. Användbar höjd 1130 (från bänkskivans överkant).
- Passar för: Arbetsbord serie Perry och Tom, Arbetsbänkar serie 900, Arbetsbänkar serie 8000, Arbetsbänkar serie 7000, Mobila arbetsbänkar serie 8000, Arbetsbänkar med vagn serie 8000, Lådskåp serie 7000, Monteringsvagnar serie 7000, ElHöjdjusterbara arbetsstationer serie Adlatus 300 och 600.
- Montering på: Systemunderrede
- Inklusive: Fästelement (Systemtillbehör)
- Total lastkapacitet max. 100 kg
- Max. belastning 30 kg per påbyggnadselement
- Leverans delvis monterad
- Pulverlackering
- Kvalitetsgaranti 5 år
- Tillverkad i Tyskland
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000553 |
|---|---|
| EAN | 4040376478610 |
| Brand | RAU |
| Produkttyp | Verkstadstillbehör |
| Produktmodell | Modulsystem 05 |
| Höjd | 1130 mm |
| Djup | 350 mm |
| Bredd | 2500 mm |
| Vikt | 30 kg |
| Höjdjustering | Nej |
| Ramens ytbehandling | Pulverlackerad |
| Bordets maxlast | 100 kg |
| Färg | RAL7035 |
| Typ av montering | Delvis monterad |
| Garanti | 5 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)




