Pallställ EPSIRACK Trådhyllor
Artikelnummer: PSS1000199
800 kg lastkapacitet per nivå
L1825 x B1100 mm
Pallställ EPSIRACK Trådhyllor
Artikelnummer: PSS1000199
800 kg lastkapacitet per nivå
L1825 x B1100 mm
Spara 10% Det ursprungliga priset var: 1 055,00 kr1 318,75 kr.950,00 kr1 187,50 krDet nuvarande priset är: 950,00 kr1 187,50 kr. Exkl. momsInkl. moms
- Fri frakt inom Sverige
- Leveranstid: 7-10 arbetsdagar
Tryggt att köpa produkter från oss!
- Hållbara produkter
- Högsta kvalitét
- Snabba leveranser
- Bästa service
- Säkra betalningar
Vi ser fram emot att hjälpa dig!
- +46 31 360 82 00
- info@prosmartshop.se
Produktbeskrivning
Hitta pallställ EPSIRACK i följande miljöer: Lager, Butiksreserver, Logistikcenter, Verkstäder… Skalbar, pallställ EPSIRACK låter dig utöka och utöka lagringsytan genom att lägga till ett förlängningselement till din initiala installation. Tillgänglig i flera konfigurationer för att möta olika belastningskrav, pallställ EPSIRACK tillgodoser över 80 % av tunga lagringsbehov för mekanisk lastning. Ta kontroll över ditt lagringsutrymme med ytterligare element som kan kopplas till den ursprungliga enheten för att skapa förvaringslängder som består av olika fack. Bestående av 2 ramar som når upp till 6 meters höjd och balkar som kan ta emot upp till 4 europeiska standardpallar per nivå, är denna produkt den ultimata lösningen för palllagring. Pallställ EPSIRACK lämpar sig för både logistik och industriella miljöer. Den anpassar sig också till kommersiella miljöer där produkter lagras direkt på pallar med hjälp av hanteringsutrustning. Fördelar: • Robust och hållbar • Olika möjliga dimensioner • Flera trall och tillbehörsalternativ.
Teknisk data
| Artikelnummer | PSS1000199 |
|---|---|
| EAN | 3612971158450 |
| Brand | Manorga |
| Produkttyp | Pallställ |
| Produktmodell | Epsirack |
| Längd | 1825 mm |
| Bredd | 1100 mm |
| Vikt | 18,24 kg |
| Komponenttyp | Trådhyllor |
| Lastkapacitet per nivå | 800 kg |
| Material | Stål |
| Ytbehandling | Galvaniserad |
| Bärbalk färg | Silver |
| Garanti | 3 år |
Begär en kostnadsfri offert
Behöver en offert för denna produkt?
Har du ett stort projekt och vill få en snabb offert?
Använd knappen för offertförfrågan nedan för att skicka in din förfrågan så kommer en av våra skickliga säljare att kontakta dig samma dag.
(Under normal arbetstid)






